Canisterapie

"Základním principem léčebného využití psa je probouzení samoléčitelských schopností člověka. K nim patří psychologické účinky antidepresivní, antistresové i aktivace pozitivního myšlení v životě" říká autor knihy Animoterapie aneb Jak nás zvířata umí léčit Zoran Nerandžič (str. 34). Při našich návštěvách u seniorů v Hortenzii se tato slova mnohokrát potvrdila. Odměnou canisterapeutům pak bývá úsměv klienta, který se jindy spíš mračí nebo rozhovor s babičkou, která za jiných okolností vždy mlčí.

Jaký pes je pro tento úkol vhodný? Takový, který je zdravý po fyzické i psychické stránce, má rád kontakt s cizími lidmi, ochotně se nechá pohladit a není bojácný. Rovněž musí dobře vycházet s cizími psy, nesmí být agresivní jak na psy tak na lidi. Ale není to jen o požadavcích na psa, protože canisterapeutický tým je složen ze psa i psovoda. Nároky na psovoda jsou také na určité úrovni. Musí dobře znát svého psa, mít prověřené jeho reakce v rozličných situacích (to se zjišťuje při zkouškách, na které je však možné se připravit.) Psovod samozřejmě musí mít rád kontakt s lidmi, být tolerantní a trpělivý.

V našem klubu se zabýváme přípravou canisterapeutických týmů na zkoušky, poradíme s výběrem vhodného psa a díky zkušenostem s canisterapií v praxi připravíme i na různé situace, které mohou v této zajímavé, ale také náročné práci nastat.

 

Obrany

Ukázky výcviku psů pro veřejnost

Můžete se na nás obrátit s žádostí o předvedení toho, jak výcvik psů vypadá v praxi. Ukázky se skládají jak ze základní poslušnosti psa, nácviku obran, ale také agility a canisterapie. Předvádíme pro širokou veřejnost, na firemních akcích, pro školy i domovy důchodců. Viz sekce Naše aktivity a Fotogalerie. Těšíme se na spolupráci i s Vámi!

 

Agility

Agility

13.02.2009 20:34
Agility je sport se psy, který vznikl okolo roku 1978 v Anglii. Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Nicméně některá plemena se na agility hodí víc jako např. pudl, sheltie, border a bearded kolie, belgičtí ovčáci, atd. Závodí i různí psí kříženci. Cílem Agility je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase. Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit - pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí. Kořistí se stává pamlsek či hračka a pochvala na konci...